Goran Pandev pa dyshim se është lideri kryesor te përfaqësuesja e Maqedonisë, që sot do të zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të Euro 2020, njofton “infOSport.mk”. Një ndër futbollistët më të mirë që ka pasur ndonjëherë Maqedonia në prag të sfidës me Austrinë, tha se ekipi është gati përMë tepër…

Kosova bën detyrën në miqësoren e parë të muajit qershor, pasi ia ka dalë të triumfojë me rezultatin e thellë 4-1 ndaj modestëve të San Marinos, të cilët vetëm pak ditë më parë u përballën me Italinë dhe nxorën 7 herë topin nga rrjeta. Vedat Muriqi ishte protagonist absolut përMë tepër…