Përbërësit 4-5 kokrra mollë, Cipa dhe lëngu i ½ limoni , 150 gr gjalpë, 10 lgj sheqer, 100 gr marmalatë portokalli, 3 kokrra vezë ½ filxhan qumësht, 11 lgj miell, 1 bustinë vanlje, 1 majë luge kripë, 1 bustinë pluhur pjekës, 1 lugë kanellë Përgatitja Në një tigan hedhim 5Më tepër…

Drekë fenomenale ushqyese për gjithë familjen. Përbërësit: – 300 g makarona, – 350 g mish të bluar, – ½ preshi, – 1 lugë pastë domateje, – 150 g kaçkavall, – kripë, – piper, – vaj. Përgatitja: 1. Makaronat përvëloni në ujë të vluar në të cilin keni qitur kripë, sipasMë tepër…