Në Bullgari 6.35 milionë votues do të kenë mundësi të zgjedhin 240 deputetë në përbërjen e re parlamentare, transmeton Anadolu Agency (AA). Zgjedhjet që mbahen për herë të 11-të pas kalimit të vendit në demokraci në vitin 1989, filluan në orën 07:00 sipas kohës lokale në kuadër të masave kundërMë tepër…

Gjatë ditës së sotme pritet të zgjedhet Vjosa Osmani presidente e Republikës së Kosovës. IndeksOnline mëson nga burimet se Lëvizja Vetëvendosje ka mbledhur nënshkrimet për mbajtjen e seancës për zgjedhjen e presidentit sot. Në seancën që është duke u mbajtur tani për formimin e komisioneve, janë të pranishëm 86 deputetë.Më tepër…

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, në 5-vjetorin e marrëveshjes së Stabilizim Asociimit me Bashkimin Evropian, ai ka thëë se kjo ishte marrëdhënia e parë kontraktuale mes BE-së dhe Republikës së Kosovës. Mandl përmes një postimi në rrjetin social Twitter shkruan se përveç kësaj, ky ishte një moment historik në rrugën eMë tepër…