Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në Itali, ku thuhet se UEFA e ka marrë vendimin, pas krijimit të Superligës Europiane, për të dënuar tre ekipe. “La Repubblica” shkruan se UEFA ka vendosur që të përjashtojë nga Liga e Kampioneve për sezonin e ardhshëm, Realin e Madridit, Barcelonën dheMë tepër…

Kosova bën detyrën në miqësoren e parë të muajit qershor, pasi ia ka dalë të triumfojë me rezultatin e thellë 4-1 ndaj modestëve të San Marinos, të cilët vetëm pak ditë më parë u përballën me Italinë dhe nxorën 7 herë topin nga rrjeta. Vedat Muriqi ishte protagonist absolut përMë tepër…