Kombëtarja e Francës e ka fituar edicionin e dytë të kompeticionit më të ri evropian të futbollit, Ligën e Kombeve. “Gjelat” e kanë mposhtur Spanjën me rezultat 2-1 duke e përmbysur kështu epërsinë fillestare të “Furisë së Kuqe” në “Giuseppe Meazza”. Pjesa e parë përfundoi pa gola, por Spanja eMë tepër…

Sfida luhet në San Siro dhe ndonëse ky trofe nuk ka peshën e një botërori apo evropiani, të dyja skuadrat do të kërkojnë të ta fitojnë atë. Franca vjen në këtë ndeshje pas një fitore dramatike në gjysmëfinale me Belgjikën 3-2, një sfidë që e pa të humbur në pjesënMë tepër…

Përfaqësuesja e Maqedonisë nesër do të pret kampionët e Botës dhe Europës, Gjermaninë në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 8-të të eliminatoreve për Kampionatin Botëror 2022. Pas triumfit të thellë në transfertën me Lihteshtajnin, të përzgjedhurit e Bllagoja Milevskit kanë marrë vetëbesim të plotë dhe nesër do të kërkojnëMë tepër…

Pas suksesit të shënuar në Euro 2020, kombëtarja e Italisë merr tani edhe një medalje, kësaj radhe në Ligën e Kombeve. Skuadra e Roberto Mancini arriti të merrte një fitore 2:1 përballë Belgjikës, në ndeshjen e vlefshme për vendin e tretë të Ligës së Kombeve. Pjesa e parë e këtijMë tepër…