Samiti i BE në Brdo diskuton për raportet me SHBA-në dhe Kinën si dhe mundësinë e zgjerimit me vendet e Ballkanit Perëndimor. Kryetarët e shteteve dhe të qeverive të BE-së nga dita e martë (05.10) do të diskutojnë në Brdo të Sllovenisë marrëdhëniet me SHBA dhe perspektivën e antarësimit tëMë tepër…

Kosova vazhdon të shënojë çdo ditë viktima nga koronavirusi i ri, pavarësisht një sërë masash të ndërmarra nga autoritetet për të parandaluar përhapjen e sëmundjes COVID-19. Të dielën (3 tetor) janë regjistruar dy viktima të reja, njoftoi Ministria e Shëndetësisë. Viktimat janë nga komunat Lipjan dhe Gjilan. Që nga marsiMë tepër…

Në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 7 raste të vdekjes si pasojë e COVID-19. Në raportimin ditor të rasteve, ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga 4,139 testime të kryera, kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 647 qytetarë. Ndërkaq, në Shqipëri aktualisht në Spitalet COVID po marrinMë tepër…

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 4  viktima si pasojë e COVID-19 Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 45  raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Sot janë shëruar 298 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm iMë tepër…