Disa ditë para ngjarjes madhore të Apple e cila do të mbahet në 14 Shtator, një raport i ri nga analisti Ming-Chi Kuo thotë se pritet që iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max secili të kenë një konfigurim të memories me nga 1TB. Kuo gjithashtu thotë se iPhoneMë tepër…

GOOGLE ka konfirmuar se së shpejti do të bllokojë qasjen në disa nga shërbimet e tij më të njohura në telefonat inteligjentë të vjetër. Titani i teknologjisë amerikane po heq mbështetjen për Google Maps, YouTube, Gmail dhe aplikacione të tjera nga një pjesë e vogël e pajisjeve Android më vonëMë tepër…

TikTok është shpallur aplikacioni më i shkarkuar më 2020, sipas të dhënave të kompanisë që merret me analiza digjitale, App Annie. Platforma kineze e shpërndarjes së video-materialeve, është aplikacioni i vetëm që nuk është në pronësi të gjigantit Facebook, por që gjendet në listën e pesë aplikacioneve më të shkarkuara.Më tepër…

ZTE edhe zyrtarisht ka prezantuar telefonin e mençur Axon 30 që vjen me kamerë pas ekranit. Ky është telefoni i dytë i mençur nga kompania ZTE, që aktualisht përdor këtë teknologji në kamera. Në fakt, telefonat e mençur të kompanisë ZTE janë pajisjet e vetme në treg që përdorin teknologjinëMë tepër…

Softueri Pegasus i firmës izraelite NSO është një nga mjetet më të fuqishme të përgjimit në botë. Programi mund të instalohet fshehurazi në telefonin celular, pa dijeninë e personit të prekur. Zgjodhëm emrin „Pegasus”, sepse softueri është një kalë Troje, madje një kalë Troje me krahë, që fluturon direkt nëMë tepër…