Pentagoni ka konfirmuar vërtetësinë e pamjeve të sapo rrjedhura që tregojnë pamje të shumta të UFO-ve nga personeli i Marinës Amerikane, ndërsa qeveria përgatitet të lëshojë një raport të parë të këtij lloji për UFO-të shumë të pritura këtë verë. Sipas FoxNews, përcjell Telegrafi, një video prej 18 sekondash tregonMë tepër…

Tre asteroide të mëdha do të bëjnë rrugëtimin e tyre më të afërt orbitale në Tokë javën e ardhshme, sipas sistemit të ndjekjes së asteroideve të NASA-s. Madje, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, më i madhi nga tre asteroidët mund të jetë gati aq i madh sa Kulla Eiffel ështëMë tepër…

Gjëra të çuditshme po ndodhin në skajet e jashtme të sistemit tonë diellor. Një objekt deri në dhjetë herë më shumë se masa e Tokës, po tërheq të tjerët drejt tij. A është ai një planet, apo diçka tjetër? Percival Lowell ishte një njeri me shumë gabime. Shkrimtari dhe biznesmeniMë tepër…

NASA zbarkoi një rover të ri robotik në Mars të Enjten, përpjekja e saj më ambicioze në dekada për të studiuar drejtpërdrejt nëse kishte ndonjëherë jetë në planetin e kuq, shkruan Arbresh.info Ndërsa agjencia ka zbarkuar misione të tjera në Mars, eksploruesi robotik prej 2.7 miliardë dollarësh me emrin PerseveranceMë tepër…