Dafina Zeqiri është një tjetër emër që ishte prenotuar për të kënduar në festivalin e ashtuquajtur Festa e Birrës në Korçë. Por me të mësuar se mysafir nderi i festivalit për të kënduar në një nga netët e tij ishte artisti boshnjak me identitet serb, Goran Bregovic, Dafina e kaMë tepër…

Këngëtari serb Goran Bregovic do të jetë një nga të ftuarit special të këtij viti në Festën e Birrës në Korçë. Lajmin e kanë dhënë vetë organizatorët përmes një njoftimi, ku kanë treguar se nata kur do të këndojë Bregovic do të jetë kulmi i festës, duke i bërë prezantimMë tepër…

Derisa një numër i artistëve shqiptarë ishin duke përformuar në mbrëmjet muzikore të parapara për datën 26 korrik, disa të tjerë kanë anuluar mbrëmjet e prenotuara duke respektuar vendin për ditë zie në Kosovë, pas aksidentit tragjikë në Kroaci. Tayna, Rina Balaj , Melinda Ademi, Elvana Gjata dhe Capital TMë tepër…

Ndonëse shumë raporte u përmirësuan, mes tyre, akujt nuk u shkrinë. Geti dhe Noizy vazhdojnë të mbesin ‘rivalë të përbetuar’ dhe kjo reflektohet ende në koncerte. Dhjetë vite pas, edhe këtë verë, Noizy këndoi diss-in ndaj liderit të dikurshëm të  “Babastars”. Por besoni ose jo, ata do të ndajnë tëMë tepër…

Aleksandër Gjoka ishte mbrëmë i ftuar në natën e dytë të Festës së Miqësisë në Berat, mirëpo duke kënduar është ndjerë keq në skenë. Burime për mediat thonë se teksa ishte duke performuar “live”, ka pasur luhatje të forta tensioni dhe është bërë keq. Aty në pedonale menjëherë mbërriti ambulancaMë tepër…