Kandidati nga radhët e BDI-së për kryetar të Gostivarit, Nevzat Bejta, në kuadër të fushatës parazgjedhore tha se pas marrjes së pushtetit lokal do të fillojë zgjidhjen e problemeve komunale, të cilat, siç tha ai, oponenti i tij nuk i ka zgjidhur në katër vitet e fundit. Prioriteti i tijMë tepër…

Kombëtarja e Shqipërisë sonte do të zhvillojë ndeshjen me të rëndësishme deri më tani në kuadër të ciklit kualifikues për në kampionatin botëror ”Katar 2022”. Të përzgjedhurit e Edoarado Rejas do të takohen me kundërshtarin direkt për vendin e dytë në grup, Poloninë. ”Kuqezinjtë” kanë 15 pikë dhe janë nëMë tepër…

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll pësoi disfatën e dytë dhe tani kualifikimi në balotazh në Botërorin “Katar 2022” nuk varet nga Maqedonia. Trajneri i Maqedonisë, Blagoja Milevski beson se Gjermania trego klasin kur duhej dhe se ekipi është përgjigjur mirë taktikës së shtruar, vetëm në pjesën e parë. “Dua tëMë tepër…

Një grup ekspertësh që këshillon Organizatën Botërore të Shëndetësisë për vaksinat, rekomandoi që njerëzit e moshuar dhe ata me sistem të komprometuar imunitar të marrin dozën shtesë të vaksinës kundër koronavirusit. Drejtoresha për vaksina e OBSH-së, Kate O’Brien, tha se doza e tretë duhet t’u jepet njerëzve një deri nëMë tepër…

Koalicioni ASh-AAA, aktivitetet parazgjedhore në Gostivar, sonte i ka vazhuar me prezentimin e programit para banorëve të fshatit Llakavicë. Fjalë rasti mbajti kryetari aktual i komunës së Gostivarit, Arben Taravari i cili kërkon edhe një mandat për Gostivarin. Ai tha se Llakavica është bastion i ASH – së dhe seMë tepër…