RMV:20 raste të reja,2 viktima dhe 30 të shëruar nga covid-19

1 min read

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 2.885 teste dhe konfirmohen 20 raste të reja të Covid-19 të regjistruara në:

 • Kumanovë 5
 • Shkup dhe Manastir nga 4
 • Tetovë 3
 • Prilep 1
 • Ohër 1
 • Kërçovë 1
 • Kriva Pallankë 1

Gjatë 24 orëve të kaluara sipas ministrisë 2 pacientë kanë ndëruar jetë edhe atë nga Shkupi(63 dhe 78).

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 30 pacientë të shëruar nga virusi korona në:

 • Shkup 21
 • Kumanovë 2
 • Prilep 2
 • Vinic 2
 • Koçan 1
 • Gjevgjeli 1
 • Berovë 1

Nga fillimi i pandemisë e deri sot ,në vendin tonë janë bërë gjithsejt 826.661 teste të Covid-19,ku numri i përgjithshëm i kovid të diagnostifikuarve është 155.507, numri i pacientëve të rikuperuar është 149.612, numri i viktimave është 5.470, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 425.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.