“Euro 2020” nis me sfidën Itali vs Turqi

1 min read

Sot (e premte) më 11 qershor 2021 fillon edhe zyrtarisht Kampionati Evropian i quajtur si Euro 2020 shkaku që duhej të zhvillohej vitin e kaluar, por pandemia e coronavirusit shtyu për një vit.

Pritej i erdhi fundi më në fund dhe kombëtaret, por edhe tifozët e futbollit sot do ta shijojnë nisjen zyrtare të Euro 2020.

Sfida do të nisë nga ora 21:00, derisa dy orë para takimit të për në Kampionatin Evropian, do të jetë ceremonia zyrtare për “Euro 2020”.

I famshmi Andrea Bocelli do të këndojë legjendaren “Nessun Dorma”, ndërsa në skenën që do të improvizohet në barin e “Olimpico” do të ngjitet edhe shqiptari, Ermal Meta.

40-vjeçari shqiptar do të këndojë “Uno”. Kënga është pjesë e albumit të ri “Tribu Urbana”, teksa një muaj më parë u publikua edhe videoklipi.

Pas ndeshjes me Turqinë, Italia, njëri prej favoritëve, në Grupin A do të ketë punë edhe me Uellsin dhe Zvicrn e Xherdan Shaqirit, Granit Xhakës e Admir Mehmedit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.