RMV:18 raste të reja,një viktimë dhe 31 të shëruar nga covid-19

1 min read

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 2.411 teste dhe konfirmohen 18 raste të reja të Covid-19 të regjistruara në:

Shkup – 8
Kumanovë – 5
Koçani – 2
Tetova, Kriva Pallanka dhe Kratova – nga 1

Gjatë 24 orëve të kaluara sipas ministrisë 1 pacientë ka ndëruar jetë edhe atë nga Shkupi(61 vjeç)

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 31 pacientë të shëruar nga virusi korona në:

Shkup – 11
Vinicë – 3
Kumanovë, Koçan, Prilep, Tetovë, Manastir, Kavadarci dhe Kërçovë – nga 2
Strumicë, Kriva Pallankë dhe Radovish – nga 1

Nga fillimi i pandemisë e deri sot ,në vendin tonë janë bërë gjithsejt 823.776 teste të Covid-19,ku numri i përgjithshëm i kovid të diagnostifikuarve është 155.487, numri i pacientëve të rikuperuar është 149.582, numri i viktimave është 5.468, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 437.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.