RMV:28 raste të reja,5 viktima dhe 23 të shëruar nga covid-19

1 min read

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 2.619 teste dhe konfirmohen 28 raste të reja të Covid-19 të regjistruara në:

  • Shkup 16
  • Kumanovë 9
  • Tetovë 2
  • Prilep 1

Gjatë 24 orëve të kaluara sipas ministrisë 5 pacientë kanë ndëruar jetë:3 nga Shkupi: 61, 75 dhe 79-vjeç dhe nga 1 nga Kumanova: 45-vjeçdhe Struga: 72-vjeç

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 23 pacientë të shëruar nga virusi korona në:

  • Shkup 15
  • Ohër dhe Strugë nga 3
  • Kumanovë dhe Koçan nga 1

Nga fillimi i pandemisë e deri sot ,në vendin tonë janë bërë gjithsejt 821,365 teste të Covid-19,ku numri i përgjithshëm i kovid të diagnostifikuarve është 155.469, numri i pacientëve të rikuperuar është 149.551, numri i viktimave është 5.467, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 451.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.