Gostivar:Kronika e zezë

1 min read

Më 16.05.2021 rreth orës 18.00 në rrugën “JNA” në Gostivar, gjatë kryerjes së veprimeve zyrtare në komunikacion, dy policë nga Departamenti Policor për Siguri në Trafikun Rrugor Gostivar kanë dhënë shenjë për ndalimin e veturës “Shkoda Rapid” me targa të Shkupit, e cila po lëvizte më shpejt se shpejtësia e lejuar. Drejtuesi i automjetit nuk ishte ndalur dhe kishte rritur shpejtësinë dhe ishte përpjekur që të godiste me automjet njërin nga policët, pas së cilës kishte vazhduar të lëvizte me shpejtësi të madhe. Po merren masa për zbardhjen e çështjes, pas së cilës do të përgaditet parashtresë adekuate.

……

Më 16.05.2021 rreth orës 21.15 në SPB Tetovë, 59-vjeçarja E.B. nga fshati Skudrinje e Gostivarit, ka raportuar se në vendin e quajtur “Shuplica” në të njëjtin fshat, kishte qenë e kafshuar nga një qen endacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.