Përplasja Izrael-Palestinë “zhvendoset” në Kanada/ Protestuesit përleshen me njëri-tjetrin

1 min read

Mbështetësit e Izraelit u përplasën me mbështetësit e Palestinës, gjatë një proteste në Montreal të Kanadasë.

Ata dhunuan njëri-tjetrin, ndërsa lufta mes Izraelit dhe Palestinës vijon. Kryeministri kanadez, Justin Trudeau e dënoi këtë ngjarje.

“Gjithkush ka të drejtë të mblidhet paqësisht dhe të shprehet lirshëm në Kanada. Ne nuk mund dhe nuk do të tolerojmë antisemitizëm, islamofobi, ose urrejtje të çfarëdo lloji”, tha ai në rrjetet sociale.

Ushtria izraelite tha këtë të hënë se nga sulmet ajrore ka shkatërruar 15 kilometra tunele të Hamasit dhe shtëpitë e nëntë komandantëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.