Shqipëri:37 raste të reja dhe 3 viktima nga Covid-19

1 min read

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 1862 testime nga të cilat 37 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Ndërsa, gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur tre persona dhe janë shëruar 1231 të tjerë nga koronavirusi.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 85 pacientë nga të cilët 10 pacientë janë në terapi intensive.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.