RMV:112 raste të reja,13 viktima dhe 2.197 të shëruar nga Covid-19

2 min read

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 4.196 teste dhe konfirmohen 112 raste të reja të Covid-19 të regjistruara në:

-Shkup 30
-Kumanovë 13
-Kërçovë 8
-Manastir 7
-Radovish 6
-Ohër 5
-Prilep, Koçan dhe Makedonska Kamenicë nga 4
-Tetovë, Veles, Kavadar, Strumicë, Dellçevë, Probishtip dhe Kratovë nga 3
-Shtip dhe Negotino nga 2
-Gostivar, Gjevgjeli, Sveti Nikole, Kriva Pallank, Vinic dhe Vallandovë nga 1

Gjatë 24 orëve të kaluara sipas ministrisë 13 pacientë kanë ndëruar jetë:3 nga Shkupi (66, 75 dhe 90), nga dy në Manastir (85 dhe 89) dhe Strugë (76 dhe 85), dhe nga një në Kumanovë (88), Tetovë (85), Ohër (66), Gostivar (69), Kavadar (71) dhe Koçan (55).

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 2.179 pacientë të shëruar nga virusi korona në:

-Shkup 924
-Kumanovë 189
-Manastir 166
-Prilep 137
-Tetovë 97
-Ohër 94
-Veles 76
-Kërçovë 65
-Gostivar 60
-Shtip 55
-Kavadar 43
-Resnjë 41
-Gjevgjeli 28
-Strumica dhe Struga nga 26
-Negotino 24
-Koçani 23
-Dellçeva 18
-Sveti Nikole 17
-Vinica dhe Demir Hisari nga 14
-Radovish 9
-Kriva Pallanka, Bogdanci dhe Krusheva nga 8
-Makedonska Kamenica dhe Vallandova nga 3
-Probishtip 2
-Demir Kapi 1

Nga fillimi i pandemisë e deri sot ,në vendin tonë janë bërë gjithsejt 753.923 teste të Covid-19,ku numri i përgjithshëm i kovid të diagnostifikuarve është 154.636, numri i pacientëve të rikuperuar është 145.606, numri i viktimave është 5.197, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3.833.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.