Pro-FM Gostivar

Alaba vazhdon karrierën në Spanjë, zbulohen detajet e kontratës

1 min read

David Alaba ka zgjedhur Real Madrid për të vijuar karrierën e tij, për këtë janë të bindur mediat gjermane. Në fakt, ky është një lajm që qarkullonte prej kohësh, i konfirmuar shpesh edhe në Spanjë. Sipas Sky gjerman, Alaba ka gjetur akordin total me presidentin Perez. Mbrojtësi i Bayern Munich do të transferohet në përfundim të këtij sezoni në Madrid ku do të firmos një kontratë deri në vitin 2026.

Alaba

Mëngjarashi do të përfitojë nga kjo kontratë e re afro 11 milion euro në sezon. Alaba ndjek në këtë mënyrë hapat e Tony Kros, zgjedh Realin për një kontratë më të mirë financiare dhe me synimin e qartë të fitojë sërish Champions League. Kjo mund të konsiderohet pa frikë një goditje e madhe për Realin pasi Alaba transferohet në Madrid me parametra zero.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.