Pro-FM Gostivar

Tottenhami e shkarkon Jose Mourinhon

1 min read

Tottenhami e ka shkarkuar Jose Mourinho nga posti i trajneri mëngjesin e së hënës, vetëm 17 muaj pasi e mori përsipër skuadrën londineze.

Ryan Mason do ta marrë drejtimin e ekipit deri në përfundim të sezonit, raporton Gazeta Express.

Shkarkimi i portugezit vjen pas barazimit të Tottenhamit 2:2 me Evertonin dhe vetëm pak ditë para finales së Tottenhamit kundër Manchester City në Carabao Cup.

Kishte disa muaj që Mourinho ishte nën presion të madh, sepse Tottenhami përballej me një betejë të vështirë për top katërshe në Premierligë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.