Pro-FM Gostivar

Matthaus: Ishte ndeshja e fundit për Flick në Ligën e Kampionëve me Bayernin

1 min read

Ish-futbollisti dhe trajneri Lothas Matthaus ka zbuluar se me shumë gjasa për trajnerin Hansi Flick ishte ndeshja e fundit si trajneri i Bayernit në Ligën e Kampionëve.

Flick që fitoi të gjithë trofetë e mundshëm edicionin e kaluar, u eliminua në çerekfinale nga PSG-ja.

Matthaus ka bërë të ditur se nga shoqata e futbollit të Gjermanisë, Flick shihet si pasuesi kryesor i Low dhe do ta pranojë ofertën në verë.

“Kjo ishte ndeshja e fundit e Flick në Ligën e Kampionëve si trajneri i Bayernit. Është zgjedhja e parë te shoqata e futbollit të Gjermanisë për të pasuar Joachim Low. Ai do ta pranojë ofertën gjatë verës”, ka thënë Matthaus.

Mbetet të shihet nëse vërtetë Flick do bëhet trajneri i Gjermanisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.