Pro-FM Gostivar

Sonte çerekfinalet në Europa League

1 min read

Pas sfidave të çerekfinales në Ligën e Kampionëve, sot do të zhvillohen sfida interesante në çerekfinalet e Ligës Evropa. Ndeshja kryesore pritet të jetë ajo mes Ajaksit dhe Romës, ndërsa sfidë tjeter interesante është edhe ajo mes Granada dhe Man. Junajted.

Ndërkohë Arsenali do të nikoqir i Sllavia Pragës në stadiumin “Emirates”, ku edhe është favorit për të kaluar tutje. Ndërsa ekip tjetër spanjoll në çerekfinale të Ligës së Evropës, Viljarreali, do të udhëtojë për në Kroaci që të përballet me Dinamo Zagrebin e Arijan Ademit.

Të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtin orar, nga ora 21:00.

Liga Evropa – Çerekfinale

Ajaks – AS Roma

Granada – Man. Junajted

Arsenali – Slavia Pragë

Dinamo Z.- Viljareal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.