Pro-FM Gostivar

Peaky Blinders vazhdon xhirimet për sezonin final

2 min read

Cillian Murphy u shndërrua në kriminelin e pamëshirshëm Tommy Shelby ndërsa filmoi të martën skena të reja të tensionuara për serinë e gjashtë dhe të fundit të Peaky Blinders.

Aktori kryesor, 44 vjeç, ka veshur veshjen me stilin e tij ndërsa xhironte skena në një gurore në Lancashire.

Cillian dukej se po bënte rrugën e tij drejt një vendi të vogël kampi të vendosur me karroca dhe kuaj ndërsa një makinë e modës së vjetër e ndiqte atë në shteg.ImageFoto galeri

Duke veshur një pallto të gjatë të zezë dhe një kostum të zi të me orë xhepi prej ari, aktori eci me qëllim drejt grupit të njerëzve në vendbanim.

Sapo arriti në kamping gjërat u tensionuan edhe më shumë pasi ai dukej se ishte në një grindje me një grua në grup ndërsa mbante një armë në njërën dorë.

Kjo vjen pasi javën e kaluar krijuesi i shfaqjes Steven Knight la të kuptohej se programi mund të vazhdonte pa karakterin kryesor të Cillian, Tommy Shelby.ImageFoto galeri

Knight tha për Birmingham Live: ‘Mund të ketë botë që janë pjesë e Peaky dhe kanë të bëjnë me dikë tjetër.’

Skenaristi fitues i çmimeve shtoi se një botë e Peaky Blinders pa Tommy do të kërkonte që ekskluziviteti të merrte një formë krejtësisht të re, pasi ai aktualisht është ‘qendra përreth [së cilës] rrotullohet gjithçka’.

Steven vazhdoi: ‘Në formën që është, është absolutisht e pamundur që kjo të funksionojë pa Cillian. Ndërsa rritet dhe përparon, kush e di?’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.