Pro-FM Gostivar

Reperi i famshëm DMX në luftë me jetën, adhuruesit e tij luten para spitalit

1 min read

Qindra qytetarë janë mbledhur jashtë spitalit në New York ku ndodhet i shtruar reperi i famshëm amerikan, DMX, duke u lutur për të. Legjenda e rapit, emri i vërtetë i të cilit është Earl Simmos, u shtrua në spitalin “White Plains” të premten pas një sulmi në zemër.

Gjendja e reperit mbetet kritike, raportojnë mediat e huaja. Të afërmit e tij kanë konfirmuar se reperi ndodhet në gjendje kome dhe në një ventilator. “Familja vlerëson të gjithë dashurinë dhe lutjet nga të gjithë njerëzit në të gjithë botën. Familja do t’i njoftojë të gjithë rreth të rejave.”

Qindra tifozë i bëjnë nderime reperit i cili pësoi një sulm në zemër të Premten dhe u dërgua me urgjencë në spital

Policisë iu desh të bllokonte rrugën pas turmës së mbledhur për artistin që u rrit në Yorkers dhe i cili, me kalimin e viteve, i ka shërbyer komunitetit duke ndihmuar banorët në Ditën e Falenderimeve dhe duke dhuruar donacione tek qendra lokale e komunitetit, ku mori pjesë që i ri.

Vigjilje: E fejuara e DMX Desiree Lindstrom (djathtas) dhe ish-gruaja e reperit Tashera Simmons (majtas) formuan një X në haraç të DMX
Disa tifozë mbajnë lart balonat 'DMX' gjatë vigjiljes së lutjes të hënën jashtë Spitalit White Plains në Nju Jork
Familja, miqtë dhe tifozët e tij u mblodhën jashtë spitalit ndërsa brohorisnin 'DMX! DMX! ' në New York

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.