Pro-FM Gostivar

Bora mbulon Zagrebin dhe pjesë tjera të Kroacisë

1 min read

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar nga Instituti Kombëtar i Meteorologjisë, në Kroaci ka filluar të bie e borë – e qytetarët kur u zgjuan panë lagjet e tyre të mbuluara me të bardhë.

Pavarësisht se kemi hyrë në pranverë, gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm qytetarët e Zagrebit i priti një befasi – boa.a, transmeton Telegrafi.

Sipas zyrtarëve lokalë, si rezultat i reshjeve të mëdha të borës, një pemë gjigante është shkulur dhe përfunduar mbi një veturë në Zagreb.

Por nuk është vetëm Zagrebi që është goditur nga moti i ligë, në Dalmaci temperaturat kanë rënë në minus 3 gradë celsius.

Pamjet amatore të filmuara nga qytetarët shfaqin reshjet e mëdha të borës në pjesë të ndryshme të Zagrebit, por edhe nëpër qytetet e tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.