Pro-FM Gostivar

Dy tërmet të njëpasnjëshme në Shqipëri

1 min read

Lëkundje të njëpasnjëshme po regjistrohen në Shqipëri këtë të hënë.

Së fundmi, Qendra Sizmologjike Evropiane, njofton se një tërmet me magnitudë 3.4 ballë të shkallës rihter është regjistruar 21 kilometra larg nga Tepelena dhe 109 kilometra larg nga qyteti i Elbasanit.

Po ashtu, lëkundje po me të njëjtën madhësi, janë regjistruar edhe në Himarë. Sakaq, në orët e para të mëngjesit të sotëm janë ndjerë edhe dy lëkundje tërmeti në Tiranë.

Lëkundjet janë shënuar rreth orës 6:00 të mëngjesit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.