Pro-FM Gostivar

Kosovë:Vjosa Osmani pranon zyrtarisht detyrën e Presidentes

1 min read

Vjosa Osmani tashm ka pranuar zyrtarisht detyrën e Presidentes së Kosovës nga Kryetari i parlamentit, Glauk Konjufca.

Konjfuca ka thënë se ndihet i nderuar që të ja dorëzoj detyrën Vjosa Osmani Sadriut, teksa ka shtuar se ajo ka pasur përfaqësim të dinjitetshëm në të gjitha pozitat që ka pasur si deputete dhe ato tjerat”, tha ai.

“Duke qenë se pozita e presidentit  është pozita më e lartë shtetërore, e cila duhet ta përfaqësoj në tërësi popullin. Nuk kam dyshim se këtë përgjegjësi do ta kryejë me nderin për popullin të cilin ajo përfaqëson ajo. Presidente urime detyra e re, unë si kryetar i Parlamentit pres bashkëpunim të mirë”, ka thënë Konjufca./21Media

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.