Pro-FM Gostivar

RMV:541 raste të reja,19 viktima dhe 521 të shëruar nga Covid-19

1 min read

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 2.789 teste dhe konfirmohen 541 raste të reja të Covid-19 të regjistruara në:

-Shkup 290
-Prilep 43
-Tetovë 22
-Ohër 21
-Gostivar 19
-Kavadar, Manastir dhe Gjevgjeli nga 16
-Veles 15
-Shtip dhe Strumic nga 13
-Resnjë 12
-Negotino 10
-Kumanovë 7
-Bogdanc 5
-Koçani dhe Sveti Nikole nga 4
-Struga, Probishtip dhe Demir Kapi nga 3
-Valandova dhe Pehçeva nga 2
-Kërçova dhe Radovish nga 1

Gjatë 24 orëve të kaluara sipas ministrisë 19 pacientë kanë ndëruar jetë:11 pacientë nga Shkupi,nga 2 në Kumanovë dhe Kavadar dhe nga një në Ohër, Strumic, Negotino dhe Berovë.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 521 pacientë të shëruar nga virusi korona në:

-Shkup 166
-Prilep 72
-Ohër 54
-Kavadar 47
-Negotino 40
-Kumanovë 28
-Tetovë dhe Kocan nga 18
-Veles, Struga dhe Kriva Pallanka nga 15
-Gjevgjeli 5
-Bogdanc 4
-Krushevë 3
-Manastir, Probishtip, Vinic, Demir Hisar, Kratovë, Demir Kapi dhe Pehçevë nga 2
-Gostivar, Shtip, Kërçovë, Sveti Nikole, Dellçevë, Berovë dhe Makedonski Brod nga 1

Nga fillimi i pandemisë e deri sot ,në vendin tonë janë bërë gjithsejt 566.183 teste të Covid-19,ku numri i përgjithshëm i kovid të diagnostifikuarve është 112.646, numri i pacientëve të rikuperuar është 97.687, numri i viktimave është 3.319, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 11.640.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.