Pro-FM Gostivar

Publikohet lista me emrat e pjesëmarrësve në “Kënga Magjike 2021”

1 min read

Sot është publikuar lista me këngëtarët pjesëmarrës të edicionit të 22-të të festivalit “Kënga Magjike”.

Prezantimi i artistëve dhe këngëve konkurruese do të nisë më 21 mars 2021 në programin “E Diela Shqiptare”.

Në krahasim me herët e tjera, këtë radhë kjo garë muzikore do të mbahet në pranverë.

Më poshtë gjeni listën me emrat e këngëtarëve pjesëmarrës në “Kënga Magjike 2021”:

Netët gjysmëfinale do të mbahen më 26 e 27 maj, kurse finalja më 29 maj 2021.

 • 1. Alban Ramosaj
 • 2. Ardit Stafa & Salije Bajrami
 • 3. Aurel Thëllimi
 • 4. Eltina Minarolli & Dea Strica
 • 5. Eneda Tarifa
 • 6. Enxhi Kumria
 • 7. Era Rusi
 • 8. Erik Lloshi
 • 9. Eva Alikaj dhe Clirim Denaj
 • 10. Fifi & Bruno
 • 11. Fitnete Tuda & Don Duli
 • 12. Gerta Mahmutaj
 • 13. Julian Lekocaj
 • 14. Klajdi Haruni ft. Flori Mumajesi
 • 15. Krusita
 • 16. Lindita
 • 17. Lorenc Hasrama
 • 18. Marjona Metohu
 • 19. Marsela Çibukaj
 • 20. Orgesa Zaimi
 • 21. Semi Jaupaj
 • 22. Soni Malaj
 • 23. Xhesika Polo & Klint Çollaku
 • 24. Xhon Jesku
 • Image

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.