Pro-FM Gostivar

RMV:104 infektime të reja,13 viktima dhe 539 të shëruar nga Covid-19

1 min read

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 918 teste dhe konfirmohen 104 raste të reja të Covid-19 të regjistruara në:

 • Shkup-53,
 • Kumanovë-8,
 • Shtip-2,
 • Prilep-13,
 • Tetovë-3,
 • Strugë-1,
 • Manastir-1,
 • Kavadari-2,
 • Gostivar-1,
 • Gjevgjeli-1,
 • Kriva Pallanka-4,
 • Radovish-1,
 • Krusheva-2,
 • Koçani-6,
 • Vinica-3,
 • Sveti Nikolla-1,
 • Negotino-2.

Gjatë 24 orëve të kaluara sipas ministrisë 13 pacientë kanë ndëruar jetë:4 pacientë nga Shkupi (78, 66, 71 dhe 68v), 4 nga Prilepi (80, 57, 80 dhe 50v), një pacient nga Velesi (74v), një nga Ohri (67v), një nga Kavadari (62v), një nga Probishtipi (72v) dhe një pacient nga Negotina (78v).

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 539 pacientë të shëruar nga virusi korona në:

 • Shkup-283,
 • Kumanovë-18,
 • Shtip-3,
 • Prilep-36,
 • Tetovë-7,
 • Strugë-31,
 • Veles-7,
 • Manastir-17,
 • Ohër-50,
 • Kavadari-25
 • Gostivar-9,
 • Gjevgjeli-6,
 • Strumica-6,
 • Kriva Pallanka-3,
 • Koçani-10,
 • Probishtip-2,
 • Berova-4,
 • Vallandova-2,
 • Kratova-2,
 • Sveti Nikolla-2,
 • Kërçovë-5,
 • Negotino-11 .

Nga fillimi i pandemisë e deri sot ,në vendin tonë janë bërë gjithsejt 418.130 teste të Covid-19,ku numri i përgjithshëm i kovid të diagnostifikuarve është 86.597, numri i pacientëve të rikuperuar është 67.992, numri i viktimave është 2.635, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 15.970.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright PRO FM © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.