Gjatë ditës së djeshme (5 tetor), për 5 persona janë përgatitë parashtresa adekuate për mosmbajtjen e maskave mbrojtëse të fytyrës, kurse një person 26-vjeçar nga Skudrinjë të Gostivarit nuk kishte respektuar vendimin e Inspektoratit Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor për vetizolim, gjegjësisht gjatë një kontrolli të kryer nga pjestarët e policisë,Më tepër…

Qendra Covid në Gostivar po zbrazet. Pas mbylljes së spitalit modular, në repartin infektiv numri i pacientëve është i vogël. Gjendja në këtë rajon po shkon drejt përmirësimit. Sipas mjekëve numri i qytetarëve që kërkojnë ndihmë mjekësore ka rënë për 70 për qind. Kontrollet ambulatore, janë ulur nga 30 javënMë tepër…

Kryetari i komunës, Arben Taravari mirëpriti sot në kabinetin e tij një ndër ish basketbollistët më të mirë të Gostivari, njëherit edhe trajner shumëvjeçar i basketbollit, Marjan Sërbinoski. Basketbollisti Sërbinoski falënderoi kryetarin Taravari për mbështetjen e vazhdueshme basketbollit dhe të sportit në përgjithësi, si dhe për angazhimin e tij përMë tepër…

Vetëm 11 pacientë janë në trajtim spitalor në Gostivar nga Covid 19. Katër prej tyre janë nën mbështetje të oksigjenit. Mjeku infektolog, Enes Memeti nga Reparti Infektiv në Gostivar thekson se vetëm një paciente është në gjendje të rëndë. Memeti u ka bërë thirrje partive politike që gjatë fushatës zgjedhoreMë tepër…

Gjatë ditës së djeshme (28-shtator), për 2 persona janë përgatitë parashtresa adekuate për mosmbajtjen e maskave mbrojtëse të fytyrës. …… Dje (28-shtator) rreth orës 16:20, personi L.I. (38) nga Çegrani i Gostivarit në SPB Tetovë ka raportuar se në një restorant në rrugën ,,Zhivko Brajkovski“ në Gostivar rreth orës 09.00Më tepër…