Ministria e Shëndetësisë: 2827 testime, 325 qytetarë të infektuar, 9 humbje jete dhe 563 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve.Çdo qytetar mbi 18 vjeç, mund të vaksinohet nëMë tepër…

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se të premten është regjistruar një viktimë me koronavirus. Sipas Ministrisë, në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 25 persona të infektuar me këtë virus, pas testimit të 2.370 mostrave. Autoritetet shëndetësore kanë thënë se më 8 tetor, 362 persona janë shëruarMë tepër…

Samiti i BE në Brdo diskuton për raportet me SHBA-në dhe Kinën si dhe mundësinë e zgjerimit me vendet e Ballkanit Perëndimor. Kryetarët e shteteve dhe të qeverive të BE-së nga dita e martë (05.10) do të diskutojnë në Brdo të Sllovenisë marrëdhëniet me SHBA dhe perspektivën e antarësimit tëMë tepër…

Kosova vazhdon të shënojë çdo ditë viktima nga koronavirusi i ri, pavarësisht një sërë masash të ndërmarra nga autoritetet për të parandaluar përhapjen e sëmundjes COVID-19. Të dielën (3 tetor) janë regjistruar dy viktima të reja, njoftoi Ministria e Shëndetësisë. Viktimat janë nga komunat Lipjan dhe Gjilan. Që nga marsiMë tepër…