Një asteroid i madh do të kalojë pranë planetit tonë ditën e sotme, i cili dihet të jetë një nga llojet më të rrezikshëm pasi është klasifikuar si një asteroid Apollo. NASA po ndjek nga afër lëvizjet e asteroidit i cili pritet që të kalojë në tokë. Sipas mediave, asteroidiMë tepër…

Pentagoni ka konfirmuar vërtetësinë e pamjeve të sapo rrjedhura që tregojnë pamje të shumta të UFO-ve nga personeli i Marinës Amerikane, ndërsa qeveria përgatitet të lëshojë një raport të parë të këtij lloji për UFO-të shumë të pritura këtë verë. Sipas FoxNews, përcjell Telegrafi, një video prej 18 sekondash tregonMë tepër…

Tre asteroide të mëdha do të bëjnë rrugëtimin e tyre më të afërt orbitale në Tokë javën e ardhshme, sipas sistemit të ndjekjes së asteroideve të NASA-s. Madje, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, më i madhi nga tre asteroidët mund të jetë gati aq i madh sa Kulla Eiffel ështëMë tepër…

Gjëra të çuditshme po ndodhin në skajet e jashtme të sistemit tonë diellor. Një objekt deri në dhjetë herë më shumë se masa e Tokës, po tërheq të tjerët drejt tij. A është ai një planet, apo diçka tjetër? Percival Lowell ishte një njeri me shumë gabime. Shkrimtari dhe biznesmeniMë tepër…