Klubi i futbollit Gostivari emëron kryetrajnerin e ri. Skuadra shqiptare që garon në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut, detyrën e trajnerit ia beson Biroll Topçiut.  “Klubi bardh e kaltërt vendosi që ta rikthej në shtëpi trajnerin Biroll Topçiu, ku pas asaj ecurie pozitive që kishte në fillim tëMë tepër…

Kapiteni,Hakan Limani i ka ndarë rrugët me KF Gostivari-n,këtë ai e bëri publike në faqen e tij të FB ku deklaroi se ndarja ishte vendim i rëndë, por me marëveshtje nga të dy palët. Ai falënderon të gjithë, por më shumë tifozët ‘Kastriotët’,ja edhe postimi i Hakan-it në FB: “PasMë tepër…

Sipas mediave italiane, skuadra e Xhenovës ka shfaqur interesim për të angazhuar Visar Musliun, anëtarin e skuadrës hungareze Moll Vidi. Kjo e fundit kërkon dëmshpërblim në vlerë prej 4 mln euro dhe në lojë për firmën e qendërmbrojtësin shqiptarë janë futur edhe disa skuadra të tjera të njohura evropiane. MesMë tepër…

Kryesia e FC Shkupit gjatë ditës së djeshme ka realizuar disa takime në Komunën e Gostivarit, për të thelluar bashkëpunimin me ekipe nga ky rajon. “Presidenti Olgun Aydin, drejtori sportiv Omer Bunjaku dhe sekretari i përgjithshëm Emir Shabani realizuan takime shumë frytë dhënëse me krerët e këtyre institucioneve ku nëMë tepër…

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) e ka përjashtuar Vardarin e Forinës së Gostivarit nga Liga e Dytë e futbollit, transmeton Portalb.mk. “Komisioni për ndeshje e ka diskualifikuar ekipin e Vardar Forinës nga gara e Ligës së Dytë të futbollit në Maqedoni-Perëndim”, njoftojnë nga FFM-ja. Vendimi për diskualifikim, vlerësohet tëMë tepër…