Lëngjet e frutave dhe perimeve kanë shumë vlera për organizmin tonë. Për efekte maksimale të tyre, investoni në aparate dhe shtrydhëse frutash të cilat i shtrydhin perimet e frutat me gjithë lëvore, pasi lëvorja ruan shumë antioksidantë e vitamina. Sipas cilësive të frutave dhe perimeve të zgjedhura për të përgatiturMë tepër…

Janë ideale kur nuk keni kohë për brumë të mbrujtur, sepse posa t’i gatuani mund t’i piqni Përbërësit: – 500 g miell të bardhë të butë;– 3 lugë pluhur për ëmbëlsira;– 250 g djathë të freskët;– 1 dcl qumësht;– 1 dcl vaj;– 2 të bardhë të vezëve;– 2 lugë tëMë tepër…

Një video tregon disa ushtrime fizike “për dembelët”, pa qenë e nevojshme të shkohet në palestër. 30 lëvizje nga 3 herë për secilin sugjerohet për të gjithë ata që duan të ushtrojnë. Për pulpat e formuara bukur, mjafton të shtriheni në shpinë, të lakoni këmbët në gjunjë dhe thjesht tëMë tepër…

Me farat e pjeprit mund të bëhet një ilaç i thjeshtë por shumë i mirë që promovon shëndetin e mirë të veshkëve dhe lufton problemet shëndetësore. Përgatitja: 1 kg fara pjepri dhe 5 litra ujë. Farat e pjeprit hidhen në një tenxhere të madhe, shtohet uji dhe lihen që tëMë tepër…