Edhe nëse nuk e keni parë serialin ose shakatë që bëhen me të në TikTok – ka shumë mundësi që me siguri keni dëgjuar për “Squid Game” . Të gjithë kanë folur për serialin e ri të zhanrit thriller që është bërë një hit masiv që kur filloi në NetflixMë tepër…

Këngëtari amerikan R Kelly është shpallur fajtor për drejtimin e një skeme duke shfrytëzuar famën e tij për të abuzuar seksualisht me 11 persona gjatë dy dekadave. Nëntë gra dhe dy burra dëshmuan gjatë gjyqit të ashpër gjashtë javor duke përshkruar poshtërimin dhe dhunën seksuale të shkaktuar nga fituesi iMë tepër…

Këngëtarja  e njohur Rita Ora do të mbajë një koncert gjigant në datën 30 Shtator në Francë. Ajo do të ngjitet në Kullën ‘Eiffel’ të Parisit, ku do të interpretojë në një koncert recital para miliona fansave. Burime përkatëse kanë treguar se biletat tashmë kanë dalë në shitje dhe seMë tepër…

Çmimet e para Emmy që nga fillimi i pandemisë që u zhvilluan në prani të publikut, kurorëzuan si më të mirët  “The Crown”,  serialin komik Ted Lasso dhe atë dramatik të Betflix-it, “The Queen`s Gambit”. Çmimet për The Crown përfshinë dhe statueta për aktorët Olivia Colman, Gillian Anderson, Josh O’ConnorMë tepër…