Derisa një numër i artistëve shqiptarë ishin duke përformuar në mbrëmjet muzikore të parapara për datën 26 korrik, disa të tjerë kanë anuluar mbrëmjet e prenotuara duke respektuar vendin për ditë zie në Kosovë, pas aksidentit tragjikë në Kroaci. Tayna, Rina Balaj , Melinda Ademi, Elvana Gjata dhe Capital TMë tepër…

Ndonëse shumë raporte u përmirësuan, mes tyre, akujt nuk u shkrinë. Geti dhe Noizy vazhdojnë të mbesin ‘rivalë të përbetuar’ dhe kjo reflektohet ende në koncerte. Dhjetë vite pas, edhe këtë verë, Noizy këndoi diss-in ndaj liderit të dikurshëm të  “Babastars”. Por besoni ose jo, ata do të ndajnë tëMë tepër…

Aleksandër Gjoka ishte mbrëmë i ftuar në natën e dytë të Festës së Miqësisë në Berat, mirëpo duke kënduar është ndjerë keq në skenë. Burime për mediat thonë se teksa ishte duke performuar “live”, ka pasur luhatje të forta tensioni dhe është bërë keq. Aty në pedonale menjëherë mbërriti ambulancaMë tepër…

Ledri Vula, Kida dhe Butrint Imeri janë bërë bashkë për një projekt muzikor, i cili më në fund është publikuar.Kënga titullohet “Dale” dhe po thyen rrjetin, ndonëse nuk ka shumë që është publikuar. Teksti është shkruar nga Butrinti, Ledri dhe Bardhi.“Dale” është bashkëpunimi i tyre i parë dhe i shumëpriturMë tepër…

Ka ndërruar jetë në moshën 33-vjeçare, këngëtari i muzikës popullore moderne, Ylber Aliu. Këngëtari shqiptar nga Maqedonia e Veriut ka kohë që është trajtuar në dializë, pasi rreth tri vite më parë u raportua se nëna e tij i kishte dhuruar veshkën e cila i kishte dështuar së funksionuari, çkaMë tepër…