Bebe Rexha njihet si njëra ndër këngëtaret e njohura botërore e cila tregon dashurinë e saj për atdheut shpesh herë, shkruan lajmi.net. Ajo qëndron aktive në rrjete sociale teksa edhe kyçet në tema të ndryshme sociale apo kombëtare. Këngëtarja jo rrallë herë edhe poston fotografi nga fëmijëria e saj pranë familjesMë tepër…

Elita Ziberi, këngëtarja nga Tetova ka rrëfyer për “Breaking” tmerrin që përjetuan qytetarët me djegien e spitalit modular, ku fatkeqësisht pati 14 viktima. “Ishte një tmerr, ende dridhem kur e mendoj. Ka shumë persona të vdekur, ca thonë 20, ca thonë më shumë. Por në qytet vinte era e rëndë,Më tepër…

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora do të rikthehet në Mbretërinë e Bashkuar për herë të parë pas 9 muajve për të filmuar “The Masked Singer”, pasi u largua mes zemërimit të thyerjes së rregullave të Covid. 30-vjecarja u largua nga Britania në Janar dhe që atëherë është transferuar në LosMë tepër…

Noizy është njëri nga artistët që ka reaguar ashpër për ardhjen e Goran Bregoviç në Korçë. Pasi kërkoi nga fansat të reagojnë me dhunë kundër artistit serb ai ka dhënë një ide se si të prishin koncertin e tij. Reperi shqiptar tha se duhet të organizohet një koncert i përmasaveMë tepër…