Derisa një numër i artistëve shqiptarë ishin duke përformuar në mbrëmjet muzikore të parapara për datën 26 korrik, disa të tjerë kanë anuluar mbrëmjet e prenotuara duke respektuar vendin për ditë zie në Kosovë, pas aksidentit tragjikë në Kroaci. Tayna, Rina Balaj , Melinda Ademi, Elvana Gjata dhe Capital TMë tepër…

Ndonëse shumë raporte u përmirësuan, mes tyre, akujt nuk u shkrinë. Geti dhe Noizy vazhdojnë të mbesin ‘rivalë të përbetuar’ dhe kjo reflektohet ende në koncerte. Dhjetë vite pas, edhe këtë verë, Noizy këndoi diss-in ndaj liderit të dikurshëm të  “Babastars”. Por besoni ose jo, ata do të ndajnë tëMë tepër…

Kitaristi Eric Clapton nuk do të performoj në klube apo në salla koncertesh ku kërkohet vaksinimi anti-Covid. Sipas mediave vendase, lajmin e ka bërë të ditur vetë Clapton, pas udhëzimeve të kryeministrit britanik, Boris Johnson, ku çdo person që do të shkojë në koncert ose në klub duhet të paraqesë provënMë tepër…

Reperi Biz Markie ka vdekur në moshën 57 vjeçare. Markie, emri i vërtetë i së cilit ishte Marcel Theo Hall, ka qenë reper, producent dhe DJ, por do të mbahet mend përgjithmonë për këngën e tij të çuditshme të 1989-ës, “Vetëm një shok”, shkruan TMZ. “Me pikëllim të thellë juMë tepër…

Midis të qeshurave dhe lotëve, Valérie Lemercier prezantoi dje në mbrëmje në Kanë filmin e saj “Aline”, që tregon me humor, por pa kaluar kurrë në parodi, jetën e këngëtares së njohur nga Kebeku, Céline Dion. I frymëzuar lirisht nga jeta e yllit ndërkombëtar, filmi, i drejtuar dhe i realizuarMë tepër…