Lazio zgjedh Brekalon për krahun e majtë, gati akordi me WolfsburgMe shumë mundësi do të jetë Josip Brekalo lojtari i krahut të majtë për formacionin e Maurizio Sarrit. Sipas mediave italiane, Wolfsburg, që zotëron kartonin e futbollistit, duket se ka pranuar ofertën e bardhekaltërve për ta lënë lojtarin të largohetMë tepër…

Në një stadium prej 1.5 mld dollarësh që mund të mbajë gati 70 mijë njerëz, atletë nga e gjithë bota kanë parakaluar në një hapësirë gati gati të zbrazët por në një ceremoni spektakolare. Kjo për shkak të pandemisë së COVID. Lojërat Olimpike 2020 kanë startuar në Tokio me njëMë tepër…

Varianti Delta e koronavirusit vijon të bëhet çdo ditë e më shqetësues, megjithatë në Itali nuk kanë ndërmend të ndalen apo të kthehen mbrapa, pasi së fundi qeveria ka miratuar një tjetër dekret, që synon të nxisë edhe më shumë procesin e vaksinimit. Kështu është vendosur që në ambientet sportive,Më tepër…

Serie A po planifikon të pësojë ndryshime dhe mediet italianë tregojnë më shumë detaje.  Raportohet se presidenti i Federatës Italiane të Futbollit po ushtron presion te klubet për të bërë ndryshime në ligën kryesore. Në Asamblenë e Përgjithshme të datës 21 korrik do të diskutohen ndryshime. Propozimi është që ngaMë tepër…

Olivier Giroud është zyrtarisht i Milanit. Sulmuesi i Francës zbarkoi dje Milano për të kryer vizitat paraprake mjekësore dhe kryer procedurat e nevojshme dhe sot vjen konfirmimi zyrtar. Milani bën me dije se ka firmosur me sulmuesin ditën e sotme, pa dhënë informacion për jetagjatësinë e kontratës, teksa në medieMë tepër…