Kombëtarja e Shqipërisë sonte do të zhvillojë ndeshjen me të rëndësishme deri më tani në kuadër të ciklit kualifikues për në kampionatin botëror ”Katar 2022”. Të përzgjedhurit e Edoarado Rejas do të takohen me kundërshtarin direkt për vendin e dytë në grup, Poloninë. ”Kuqezinjtë” kanë 15 pikë dhe janë nëMë tepër…

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll pësoi disfatën e dytë dhe tani kualifikimi në balotazh në Botërorin “Katar 2022” nuk varet nga Maqedonia. Trajneri i Maqedonisë, Blagoja Milevski beson se Gjermania trego klasin kur duhej dhe se ekipi është përgjigjur mirë taktikës së shtruar, vetëm në pjesën e parë. “Dua tëMë tepër…

Përfaqësuesja e Maqedonisë nesër do të pret kampionët e Botës dhe Europës, Gjermaninë në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 8-të të eliminatoreve për Kampionatin Botëror 2022. Pas triumfit të thellë në transfertën me Lihteshtajnin, të përzgjedhurit e Bllagoja Milevskit kanë marrë vetëbesim të plotë dhe nesër do të kërkojnëMë tepër…

Suedia ka shënuar fitore të lehtë ndaj Kosovës me rezultat 3:0 në ndeshjen e vlefshme për kualifikim në Kampionatin Botëror.Ndeshja e zhvilluar në prani të rreth 45 mijë tifozëve në stadiumin “Friends Arena”, ku prej tyre rreth 7 mijë ishin dardanë u mbyll me rezultat jo të kënaqshëm për Kosovën.GoliMë tepër…