Lëngu i lakrës së kuqe – si ta përdorni për veshkat, mëlçinë dhe tretjen

Lëngu i lakrës së kuqe është i jashtëzakonshëm për organizmin. Ai është i pasur me vitamina,…

Receta popullore për shërimin e thembrave të çara

Keni probleme me thembrat e këmbëve dhe nuk po gjeni dot shërim. Nëse përdorni sodën e…

Përse disa njerëz flasin në gjumë dhe a duhet t’i merren për bazë ato çfarë thonë?

Të folurit në gjumë, ose somnilokia, është një nga parasomnitë që përfshijnë edhe të ecurit somnambul…

Receta e hudhrës me limon që pastron enët e gjakut për kohë rekord

Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin…

Studimi: Si po i fusin adoleshentët në depresion rrjetet sociale

Vajzat adoleshente kanë dy herë më shumë gjasa se djemtë të tregojnë simptoma të depresionit, të…

Përse duhet të hiqni dorë njëherë e mirë nga pirja e shishës

Pirja e një shishe mund të ketë të njëjtat efekte negative sikur pirja e një pakoje…

Nëse nuk ju kalon gripi atëherë i bëni këto gabime

Ne i dimë ushqimet që na bëjnë të ndihemi më mirë kur jemi me temperaturë, si…

Kujdesi për duar në mot të ftohtë

Kemi apo jo doreza, fakti është që i ftohti dëmton lëkurën tonë. Duke u kujdesur për…

Personat që vuajnë nga tensioni i lartë, duhet të përdorin këtë çaj

Çaji i vetëm që mund të ulë dhe të mbajë nën kontroll tensionin e lartë të…

Një pjatë me fasule në javë zvogëlon rrezikun nga këto sëmundje

Kohët e fundit, studiuesit e Qendrës Harvard për Shëndetësi kanë gjetur se një dietë e pasur…

Share