Pirlo i frikësohet ende Interit: Asgjë s’ka mbaruar

I kënaqur nga fitorja në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë, ndaj Interit, trajneri…

Palmeiras fiton kupën Libertadores mes drithërimash

Palmeiras ka mundur të fitoj pas 22 vitesh kupën Libertadores. U deshën 90 minuta lojë dhe…

Napoli kalon në gjysmëfinale të kupës së Italisë

Napoli i Gennaro Gattusos- ka triumfuar me rezultatin 4-2 në çerekfinalen e Kupës së Italisë ndaj…

Liverpooli kthehet te fitoret, triumfon në Londër përballë Tottenhamit

Liverpooli ka arritur ta fitojë derbin e xhiros së 20-të në elitën e futbollit anglez, Ligën…

Zyrtare, Thomas Tuchel trajner i ri i Chelseat

Thomas Tuchel është emëruar trajner i ri i Chelseat. Ai vjen në “Stamford Bridge” pas një…

Më në fund! Ozil prezantohet te Fenerbahçe

Pas zyrtarizimit të kalimit te Fenerbahce dhe hedhjes së firmës mbi kontratë për 3 sezone e…

Përplasja Lukaku-Ibra, zbulohen sharjet e rënda në derbi mes dy gjigantëve

Gjatë pjesës së parë të derbit Inter-Milan, pati një përplasje të pabesueshme mes Zlatan Ibrahimovicit dhe…

Super kupa e Italisë:Të gjithë në pritje të Juventus – Napoli

Sonte do te zhvillohet super përballja mes Juventusit dhe Napolit, e vlefshme për Superkupën e Italisë.…

Sonte luhet derbi me Lazion, ultrasit e Romës sfidojnë rregullat e Covid-19

Këtë mbrëmje luhet derbi i Roma-Lazio, teksa koronavirusi vazhdon të kushtëzojë praninë e tifozëve në stadiume.…

Roma dhe Interi luajnë baras në Olimpico

Roma dhe Interi kanë luajtur baras 2-2 në ndeshjen triler të vlefshme për javën e 17-të…

Share