RMV:404 raste të reja,8 viktima dhe 101 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 2.727 teste dhe konfirmohen…

Vaksina “AstraZeneka” në Maqedoni nuk do t’u jepet personave mbi 65-vjeç

Mjekja Aleksandra Grozdanova gjatë prezantimit të planit kombëtar të imunizimit sot sqaroi se tani për tani…

Filipçe publikon planin për vaksinim, do të kryhet në tre faza

Në fazën e parë, punonjësit shëndetësorë me rrezik më të lartë dhe personat mbi 70 vjeç…

RMV:355 dënime për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të kaluara, janë regjistruar 355 shkelje lidhur me masën për mbajtjen e maskës…

RMV:314 raste të reja,8 viktima dhe 210 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 2.161 teste dhe konfirmohen…

Osmani – Xhaçka: Përmes bashkëpunimit rajonal deri te forcimi i rrugës drejt BE-së

Në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Shqipërisë, Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës…

RMV:458 dënime për mosmbajtje të maskave

Gjatë 24 orëve (04/05.02.2021) të fundit në gjithë territorin e vendit janë shqiptuar 458 dënime për…

Përmes mekanizmit KOVAKS do të arrijnë fillimisht 103.200 vaksina kundër Kovid-19

Përmes mekanizmit KOVAKS, Maqedonia e Veriut do të marrë 103.200 doza të vaksinave kundër Kovid-19, nga…

Filipçe: Në vendin tonë ka 20 lloje të virusit korona, nuk është koha për heqjen e maskave

Ministri i Shëndetësisë në TV24 deklaroi se gjendja me coronavirusin mbetet stabile dhe se nuk është…

Halil Snopçe:Dimitrov duhet ti kërkojë falje publike Shqipërisë

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut me iniciativë të opozitës ka diskutuar për interpelancën e zv.Kryeministrit për…

Share