Rezultatet preliminare të zgjedheve parlamentare në Bullgari tregojnë një garë të ngushtë midis koalicionit GERB, të udhëhequr nga ish-kryeministri Boyko Borisov, dhe partisë së quajtur “Ka një popull të tillë”. Me gati 90 për qind të votave të numëruara nga zgjedhjet e së dielës, grupi GERB ka 24.01 për qindMë tepër…

Në një deklaratë të përbashkët të lëshuar nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së Josep Borrell dhe komisionari Oliver Varhelyi, thuhet se ata nderojnë kujtimin e të gjitha viktimave të kësaj masakre dhe ata persona që ende janë të zhdukur. “Evropa nuk e ka harruar përgjegjësinë e saj për të mosMë tepër…

Sot në Bullgari po mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare për të zgjedhur anëtarët e rinj të parlamentit me 240 anëtarë, raporton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 6.711.048 votues kanë të drejtë të votojnë në këto zgjedhje, të cilat filluan në orën 7:00 me kohën lokale. Votuesit do të mund të ushtrojnëMë tepër…

Kryeministri Albin Kurti, sot në 26 vjetorin e Srebrenicës u shpreh se duan paqe, bashkëpunim, dhe barazi mes kombeve në Ballkan. Por, siç theksoi Kurti, themeli i asaj paqeje është ndëshkimi i kriminelëve. “Është e pamendueshme se si, edhe në shekullin XXI, ka politikanë në rajonin tonë, që thonë seMë tepër…