Qeveria e Maqedonisë së Veriut synon të vendosë tatime për bletarët, respektivisht për çdo koshere do të duhet të paguajnë nga 0.3 denarë të pagës mesatare, e cila sillet në rreth 480 euro, thonë për Radion Evropa e Lirë, përfaqësuesit e shoqatave të bletarëve, Driton Dikena dhe Igor Ilkov. SipasMë tepër…

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, u ka shprehur ngushëllime familjeve që humbën të afërmit e tyre si pasojë e aksidentit tragjik në Brod të Kroacisë, ku nga rrokullisja e autobusit kanë humbur jetën 10 persona. “I trishtuar thellë nga lajmi për aksidentin e sotëm tragjik në Sllavonski BrodMë tepër…

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi përmes një statusi në rrjetet sociale ka shprehur ngushëllime të gjithë familjeve të cilët kanë humbur familjarët e tyre në një aksident të linjës së autobusit Frankfurt-Prishtinë që ka ndodhur sot në mëngjes në afërsi të qytetit Brod të Kroacisë. Grubi me këtë rast apelonMë tepër…

Departamenti amerikan i shtetit ka publikuar raportin për Maqedoninë. Dokumenti me titull “Klima investuese në vitin 2021” përfshin disa sfera, mes të cilave edhe korrupsionin, ku Qeveria kritikohet për luftë selektive kundër kësaj dukurie. Departamenti i shtetit “Zbatimi i ligjeve për luftë kundër korrupsionit në momente të caktuara ishte iMë tepër…