Skuadra e Gostivarit ka festuar në derbin lokal kundër Vardar Forinës me rezultat 1-0, në kuadrin e javës së tetë në ligën e dytë-Perëndim. Derbin e ka vendosur Maliq beluli me një gol të bukur me kokë në minutën e 81′ të ndeshjes, duke sjell gëzim të madh te skuadraMë tepër…

Pas afro një viti pauzë, po rikthehet në ring boksieri i njohur shqiptar, Sefer Seferi. Ai më 31 tetor do të ndeshet me ish-kampionin rus, Murat Gassiev. Rusi fillimisht e kishte në plan të ndeshej me amerikanin, Yoan Pablo Hernandez, por për shkak të problemeve me dokumente, kjo ndeshje nukMë tepër…

Gostivari fitoi derbin kundër Vëllazërimit në Kërçovë me rezultat 1-0, ndërsa golin e triumfit e shënoi Armend Dauti në minutën e 67 të ndeshjes. Me këto tre pikë, Gostivari është i vetëm në krye të tabelës,pasi që Skopje barazoi në terenin vendas 1:1 me Veleshtën. Rezultatet, java e 7-tëDrita-Korabi                         Më tepër…

Gostivari arriti që ta mposhtë me rezultat 2:0 ekipin “Skopje”-s në ndeshjen e javës së 6-të.  Golashënues ishin Maliq Beluli në minutën e 33 dhe Kristijan Kirovski në të 47′, kështu që Gostivari me këtë dygolësh e rrëmben kreun e tabelës.  Në ndeshjet tjera ,theksojmë se Korabi e mundi Kadinon meMë tepër…