Pendarovski: Nuk mund të negociojmë për identitetin dhe gjuhën maqedonase, do të ishte çmenduri

Shtylla e identitetit tonë është gjuha jonë, ndërsa pastaj historia, historia jonë e përbashkët, tha Presidenti…

Propozohet që mjekët të mund të punojnë deri në moshën 67 vjeçe

Sot, Komisioni Parlamentar i Shëndetësisë do të mbajë seancë në të cilën do të shqyrtohet Projektligji…

Komisioni për sëmundje infektive sot diskuton për masa të reja kundër Covid-19

Oda e Pavarur e Hotelierisë ka dorëzuar kërkesë zyrtare deri tek Komisioni për Sëmundje Ngjitëse për…

Propozim ligji për regjistrimin e popullsisë sot para deputetëve të Maqedonisë

Në seancën e 25-të të Kuvendit të RMV-së, sot në rend të ditës është Propozim ligji…

RMV:613 raste të reja,25 viktima dhe 688 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 1837 teste dhe konfirmohen…

Qeveria publikoi listën e qytetarëve që do të marrin ndihmë financiare

Qeveria ka sjell vendim për pakon e katërt të masave me çka do t’u jepet ndihmë…

RMV:982 raste të reja,19 viktima dhe 556 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 2805 teste dhe konfirmohen…

Fjalimi i Osmanit në Konferencën për bashkëpunimin e Think Thank organizatave nga Ballkani Perëndimor- THINK BALKANS

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani kishte fjalën hyrëse në takimin e parë të partnerëve…

ASH: A mund të ndërtohet Pallat për Kulture me vetëm 500.000 denarë ?

BDI tha se përmes Grupit të deputetëve të tyre, për Gostivarin do të ketë shumë amendamente,…

Zaevi priti Ahmetin në Qeveri, analizuan 100 ditët e para të qeverisjes

Partnerët e koalicionit qeveritar në Shkup kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, jane…

Share