Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka marrë mesazh urimi për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit edhe nga Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kancelari Kurz teksa e uron për mandatin e tretë, shprehet se Austria pret të forcojë më tej marrëdhëniet bilaterale me qeverinëMë tepër…

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.104 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 327 rasteMë tepër…

Rezultojnë me dështim për herë të dytë përpjekjet për formimin e kabinetit qeveritar në Bullgari pas zgjedhjeve parlamentare që u mbajtën më 4 prill, transmeton Anadolu Agency (AA). Antoaneta Stefanova, kampionia e shahut, të cilën shoumeni Slavi Trifonov i cili ka grupin e dytë më të madh me 51 anëtarëMë tepër…

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë para mediave në Bruksel se nuk do të marrë pjesë në takimin 11 majit në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, të paralajmëruar nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell. “Unë nuk mund të marr pjesë nëMë tepër…