Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Nga 2.202 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 2 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarveMë tepër…

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se nga 1.944 testime, 2 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 3 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm iMë tepër…

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë shëruar 32 persona nga koronavirusi të martën. Sipas MSH-së, gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 tetë persona, nga 2.133 teste të kryera. Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë janë regjistruar 107.867 të infektuar, 2.264 të vdekur dhe 105.495.Më tepër…

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndjekur nga afër proçesin e vaksimit me njësitë e lëvizshme në zonën e Shkozës, në periferi të Tiranës. Manastirliu tha se përgjatë periudhës së verës do të jenë derë më derë, për të vaksinuar qytetarët me njësitë e lëvizshme, edhe nëMë tepër…