11 fakte rreth akullores

Shumica e njerëzve i duan akulloret dhe pëlqejnë t’i shijojnë ato gjatë verës së nxehtë. Por…

Kek me mollë, receta më e shpejtë dhe më e shëndetshme

Përbërësit 200 g gjalpë në temperaturë ambienti 140 g miell pa gluten 70 g niseshte 120…

Kek me mollë dhe marmalatë portokalli

Përbërësit 4-5 kokrra mollë, Cipa dhe lëngu i ½ limoni , 150 gr gjalpë, 10 lgj…

Makarona të pjekur me mish të bluar

Drekë fenomenale ushqyese për gjithë familjen. Përbërësit: – 300 g makarona, – 350 g mish të…

Share